Şekilgeçler

El becerisi ve yaratıcılığı destekleyen Umix Craft&Arts Şekilgeçler mini, orta, büyük, süper ve mega boy olmak üzere 5 farklı ebatta kesim yapar. Uygulanışı için 160gr’a kadar herhangi bir kağıdı Şekilgeç’in arasına sıkıştırıp tepeden baskı uygulamanız yeterlidir.

Şekilgeçler’i sadece üzerinde bulunan şekilleri kesiyor olarak görmeyin. Kesilen şekiller tekrar kesilerek, birleştirilerek, bölünerek, katlanarak farklı şekiller elde edilebilir. Şekilgeçler’in bu tarz kullanım şekli çocuklarda çok yönlü zeka gelişimine, hayal gücü ve yaratıcılığın gelişimine katkıda bulunacaktır.

Çocuklar bir yuvarlağı sadece bir yuvarlak olarak değil, ortadan keserek yarım daire oluşturabileceği bir şekil olarak görüyor, bir şekilden farklı bir çok şekil yaratabileceğini öğreniyor. Şekilleri kesip, bölerek, katlayıp yeni şekiller yaratmayı yeni nesneler ortaya çıkarmayı keşfediyor. Kas kuvvetleri gelişirken, el becerileri artar. El-beyin koordinasyonunu geliştirir. Problem çözme ve bulmaca çözmenin ilk adımlarını atıyor.