Umix Craft&Arts Şekilgeçler

Umix Craft&Arts Şekilgeçler

Craft and Arts Şekilgeçler ile çocuklar problem çözme ve bulmaca çözmenin ilk adımlarını atıyor. 

Şekilgeç, şekilli kesen delgeç demektir. Craft and Arts Şekilgeçler’in 5 farklı boyu buluyor ve her biri üzerinde görünen şekli kesiyor.

Fakat Şekilgeçler’i sadece üzerinde bulunan şekilleri kesiyor olarak görmeyin. Kesilen şekiller tekrar kesilerek, birleştirilerek, bölünerek, katlanarak farklı şekiller elde edilebilir. Şekilgeçlerin bu tarz kullanım şekli çocuklarda çok yönlü zeka gelişimine, hayal gücü ve yaratıcılığın gelişimine katkıda bulunacaktır.

Şekilgeçler ile çocuklar yuvarlağı sadece bir yuvarlak olarak değil, ortadan keserek yarım daire oluşturabileceği bir şekil olarak görür, bir şekilden farklı bir çok şekil yaratabileceğini öğrenir. Şekilleri kesip, bölerek, katlayıp yeni şekiller yaratmayı ve yeni nesneler ortaya çıkarmayı keşfeder. Kas kuvvetleri gelişirken, el becerileri artar. El-beyin koordinasyonları gelişir.

Mesela bir yuvarlak sadece bir yuvarlak değildir, resimde de görebileceğiniz gibi birkaç yuvarlak hayal gücünüzün de katkısıyla arıya, uğur böceğine ya da şişko bir balığa dönüşebilir.

Yuvarlak Şekilgeç

Şekilgeçler ile yapabileceğiniz çalışma örneklerini facebook sayfamızda “Craft and Arts Atölyesi” başlığında bulabilirsiniz.

Facebook Umix Dünyası

Yorum yazın

We would be glad to get your feedback. Take a moment to comment and tell us what you think.