Hediye Treni

Hediye Treni

Umix Craft&Arts Atölyemizde bugün “Hediye Treni” adlı çalışmayı yapacağız.

Gerekli Malzemeler:

  • Umix Craft&Arts mega, büyük ve orta boy kalp Şekilgeç
  • Umix Craft&Arts mega, büyük ve orta boy yuvarlak Şekilgeç
  • UmixCraft&Arts Şekilgeç makas
  • UmixCraft&Arts makas
  • Renkli fon kartonları
  • Yapıştırıcı
HediyeTreni2

Zemini oluşturmak için mavi renkli fon kartonundan A3 boyutunda bir parça kesin. Değişik tonlarda yeşil ve kahverengi fon kartonlarını eni zeminle aynı olacak büyüklükte kesin ve üst kısımlarını farklı Şekilgeç makaslar kullanarak kesin. Bu parçaları resimdeki gibi mavi zeminin üzerine yapıştırın.
Burada dikkat edilecek nokta tren raylarını oluşturacak kısımların uçlarına yapıştırıcı sürmemektir.

HediyeTreni3

Treni oluşturmaya vagonlardan başlayacağız. Vagonlar için değişik renk ve desenlerdeki fon kartonlarından mega boy kalp Şekilgeç kullanarak kalp şekilleri çıkartın. Her vagon için büyük boy yuvarlak Şekilgeç’ten 2 adet şekil çıkartın ve bu yuvarlakları resimde görüldüğü gibi kalplerin alt kısmına yapıştırın.

HediyeTreni4

Lokomotif için mega boy yuvarlak Şekilgeç’ten 3 adet yuvarlak çıkartın ve bunları kenarlarından keserek kare oluşturun. Süper boy yuvarlak Şekilgeç’ten 2 adet şekil çıkartın ve birini ortadan ikiye kesin. Kestiğiniz yuvarlak lokomotifin şapkası, diğer yuvarlak ise büyük tekerleği olacak. Ön tekerlek için büyük boy yuvarlak Şekilgeç’ten yuvarlak çıkartın ve lokomotifin ön kısmına yerleştirin.
Farklı renk kartondan kare şekli kesin ve ortasına büyük boy kalp Şekilgeç’inden kalp çıkarıp yapıştırın. Bu da lokomotifin penceresi olacak.
Büyük boy kalp ve yuvarlak Şekilgeç’lerden birer adet şekil çıkarın ve resimdeki gibi baca ve far olacak şekilde yapıştırın.
Tüm parçaları yerine oturttuktan sonra, önce lokomotifin kare kısımlarından başlayarak, rayların üzerine parçaları yapıştırın. Lokomotifi zeminin en sağ kısmına yapıştırın, ardından vagonları yapıştırın.

HediyeTreni5

Şimdi hediyeleri yapmaya başlayabiliriz. hediye paketleri için makas ile minik dikdörtgenler kesin. Kurdelalar için farklı renkli kartonlardan ince şeritler kesin ve resimdeki gibi yapıştırın. Fiyonk yapmak için de orta boy kalp Şekilgeçler’ini kullanın.

HediyeTreni6

Şimdi hediyeleri yapmaya başlayabiliriz. hediye paketleri için makas ile minik dikdörtgenler kesin. Kurdelalar için farklı renkli kartonlardan ince şeritler kesin ve resimdeki gibi yapıştırın. Fiyonk yapmak için de orta boy kalp Şekilgeçler’ini kullanın.

HediyeTreni7

Hazırladığınız hediye paketlerini vagonların üzerine yapıştırın.

Hediye paketleri yerine isterseniz hayvan figürleri ya da çiçekler kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

We would be glad to get your feedback. Take a moment to comment and tell us what you think.